contact flagflagflagflag
menu_left menu_left

Nacházíte se v: PRO ODBORNÍKY

Základní principy

Mobilní telefony existují od roku 1983. V průběhu let se mobilní telefony a smartfony staly cenově dostupné a nyní si bez nich nedokážeme představit ani jeden den. Děti dostanou svůj první mobilní telefon v průměru ve věku 6 let a dospělí odborníci obvykle vlastní několik mobilů.

Ale zejména v posledních letech se objevily zprávy zpochybňující bezpečnost, která se až doposud předpokládala, pokud se jedná o nepříznivé účinky na náš organizmus. Nejvyšší soud v Itálii nedávno konstatoval příčinnou souvislost mezi rakovinou a častým používáním mobilního telefonu během několika let.

Jak je to možné, když nás chrání zákonné limity?

Pomůže nám to pochopit následující tabulka, která rozděluje účinky záření z mobilních telefonů na náš organizmus na dvě všeobecné skupiny.

  Tepelný účinek Netepelný účinek
Frekvenční pásmo 800 MHZ – 5 GHZ 0 – 300 HZ
Jak to funguje Funguje to v závislosti na síle. Čím vyšší je výkon přenosu, tím větší je účinek. Nevyžaduje sílu. Funguje jako ladička. Začíná působit hned po dosažení stejné frekvence.
Platné zákonné limity ANO, měří se ve watech na KG (W/KG). Měří se vysílací výkon mobilního telefonu. V Evropě je tento výkon omezen na 2 W/KG bez ohledu na frekvenci. V Rusku a Číně jsou tyto limity přibližně 100 krát nižší z důvodu lepšího výzkumu. Neexistují ŽÁDNÉ zákonné limity, ale hodnoty biologických limitů jsou 10 000 krát nižší než hodnoty tepelných limitů.
Účinek na náš organizmus

Vysoká frekvence způsobuje jen minimální tepelné účinky a v podstatě žádné biologické účinky.

Tepelné účinky jsou úměrné úrovni SAR*, zatím co biologické účinky závisí na tzv. biologickém okně**.

Má přímý účinek na náš organizmus. Vyvolává v něm rezonanci a narušuje vnitřní procesy - bez ohledu na sílu signálu.

* SAR = Specifická míra absorpce = kolik energie absorbuje náš organizmus.
** Biologické okno = závisí na úrovni SAR a na frekvenci

V roce 2008 byla zveřejněna evropská studie REFLEX financovaná EU a studie VERUM financovaná ze soukromých zdrojů. Tyto studie jasně dokázaly, že zákonem stanovený limit by měl záviset na frekvenci - ale ve skutečnosti tomu tak není. Každá frekvence má totiž na náš organizmus jiný účinek.

Po nich následovaly přelomové objevy v biologii, které nám ukázaly, kterou cestou se máme ubírat: bylo jasné, že řešení musí spočívat v nízkofrekvenčním rozsahu.

Další informace

Článek, který vyšel v Journal of Preventive Medicine,poskytuje komplexní vysvětlení významu elektromagnetické zátěže jako naléhavému problému pro preventivní medicínu a uznává, že deformace magnetického pole způsobují biologické účinky (článek má název:  "Präventivmedizin bei elektromagnetischen Belastungen" (Preventivní medicína s elektromagnetickou zátěží) a jeho autory jsou Claude Bärtels a Frank Mosler, 06/2008).

Pro informaci si přečtěte výsledky vědeckých a lékařských studií o dokázaných účincích technologie WAVEEX, které najdete v části "Průzkumy a posudky".

VšEOBECNÍ OBCHODNÍ PODMÍNKYREKLAMAČNÍ ŘÁDOCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮKONTAKT

VITAL ENERGY K.S.
HORSKÁ 23
83102 BRATISLAVA

Vaša kontaktná osoba:
Slovensko a Česko
Telefón: +421 948 043 423
Telefón: +421 903 728 464

E-mail: waveex@waveex.sk

Ochrana osobných údajov (General Data Protection Regulation, skrátene teda GDPR)

Spracovanie a ochrana osobných údajov je zabezpečovaná spoločnosťou VitalEnergy v zmysle nariadenia Európske únie 2016/679 (EU GDPR) a Zákona o ochrane osobných údajov 18/2018 Z.z. účinného od 25.5.2018

ochrana pred mobilným žiarením